Tip na vánoční dárek - chytrý pomocník do kuchyně

Před každými Vánocemi se s rodinou domlouváme na společném dárku. A protože jsme všichni hodně zaměstnaní, ale rádi a dobře jíme, volba tentokrát padla na chytrého pomocníka do kuchyně. Mixéry, roboty a všelijaké další přístroje už máme, drahocenný čas nám ovšem příliš neušetří. To snad leda kouzelný hrnec. To je přání jak z pohádky, napadne nejspíš mnohého. Jenže kdy jindy než o Vánocích se taková přání mají plnit.
 
 
 
 
Minulý týden jsem vyrazila k přítelkyni na předvánoční návštěvu s ochutnávkou cukroví a vařením, jak mi včas avizovala. V její kuchyni se nás tentokrát sešlo více kamarádek a hned na začátku jsme byly upozorněny, že vařit nebudeme, protože vaří kouzelný hrnec. Mám slabost pro kuchyňské přístroje a tento mi hned svým designem a velikostí padnul do oka. Ale že by se tam dalo vše naházet a milý Thermomix, jak se kouzelný hrnec ve skutečnosti jmenuje, uvařil od A – Z za mne? 
 
 
 
 
Nechme již pohádky pohádkami, kouzelný hrnec, neboli Thermomix, je ve skutečnosti velmi chytrý robot, který zastane práci dvanácti dalších spotřebičů. Umí vařit, vážit, sekat, míchat, šlehat, mlít i připravovat různá těsta. Dá se v něm uvařit nejenom polévka a hlavní jídlo, ale také připravit lahodný dezert. Navíc se v něm některá jídla mohou vařit současně, takže vlastně kromě času šetří i energii, což je rovněž významné plus.
 
 
 
 
S Thermomixem je vaření radost. Nejenom, že jsme si přitom báječně popovídaly, ale také v klidu vypily kávu, aniž bychom se musely nějak zvlášť starat o připravovaný pokrm. Thermomix totiž míchá a hřeje současně, takže se jídlo ani nepřipálilo, ani nerozvařilo. Pokud musíte stíhat během vaření ještě kupu dalších věcí, nelze než hrnci připsat další plus.
 
 
 
 
Obsluha Thermomixu je zcela jednoduchá, navíc není nutné složité přestavování pro jednotlivé kroky během vaření. Všechny použité komponenty se dají bez problémů umýt v myčce.
 
A co v kouzelném hrnci vařit? Nejenom začátečníci mohou využít svetreceptu.cz, jež lze najít i v mobilních aplikacích, kde jsou pravidelně uveřejňovány nejrůznější recepty, a to jak oficiální, tak od běžných uživatelů Thermomixu. Já osobně již tedy mám o rodinném dárku jasno. 
 
A co vy? Nechcete se dovědět víc?