Tip na pohodové vánoční dárky

Známe to všichni. Vymyslet originální vánoční dárek pro členy rodiny není v předvánočním shonu nic snadného. A co teprve, když se vás již od září maminky, babičky, tetičky vyptávají, co byste chtěli k Vánocům. Že všechno máte, stejně jako rodina? A co takhle dárky podporující relaxaci a spánkovou pohodu.


Určitě mi dáte za pravdu, na kolik je příjemná večerní sprcha, s níž odplouvá i celodenní stres a shon. Jenže tento uklidňující efekt jemně dopadajících vodních kapek leckdy naruší probuzení pod ručníkem připomínajícím spíš smirkový papír.
 
Ručníky s bambusem
 
 
 
Seznam pro Ježíška se tedy rozrostl o první dvě položky, ručníky a osušky. Nabídka na trhu je veliká. Co mě ale zaujalo v internetové prodejně Rali, byly osušky s příměsí bambusového vlákna, které nejenom že díky tomu lépe sají, ale navíc jsou antialergenní. Vhodně zvolené barvy osušek či ručníků se mohou stát i hezkým designovým doplňkem koupelny. Pak stačí jen vyměnit například modré za zelené a koupelnu máte stále jako novou…
 
Co si obléct po takové sprše? Obzvlášť zmrzlíci se nejspíš zabalí do dek. Daleko příjemnější ale bude župan. Ten bych mohla přidat k ručníkům nebo k osuškám ve stejném vzoru. A s vysokou gramáží pro příjemné zachumlání. V Rali mě dostal černý pánský župan v módním střihu i vzoru, partner či tatínek tak mají o dárek postaráno a seznam pro Ježíška se rozrostl o další položku.
 
 
 
 
 
Aby ona večerní pohoda byla úplná, stojí za to obhlédnout i nové povlečení. Pod stromeček by to ovšem chtělo něco výjimečnějšího. Co takhle saténové… Ale pozor, není satén jako satén. Saténové povlečení, o kterém je řeč, představuje jakéhosi moderního nástupce klasického bavlněného povlečení, jehož vlastnosti si podrželo, navíc získalo i moderní luxusní vzhled.
 
Jemná a hebká struktura tohoto typu povlečení se umí přizpůsobit během spánku, takže netlačí na pokožku, navíc jsou moderní satény vyrobeny tak, aby neklouzaly, a vy jste se nemuseli pořád přikrývat. Pro spáče vytváří příjemné prostředí, v němž není ani zima, ani horko, tedy akorát pro kvalitní spánek.
 
 
 
 
V internetové prodejně Rali jsem navíc objevila saténové povlečení v širokém cenovém rozpětí i barevném provedení, díky kterému ložnice získá nový šmrnc. Třešničkou k tomu na dortu bude jistě pro mnohé z nás zapínání na zip, takže si třeba já ušetřím lamentování nad velkými knoflíky a malými dírkami u mého stávajícího povlečení.
 
Píšu si tedy další položku na svůj vánoční seznam a jdu vše poslat Ježíškovi…
Tak zase někdy, a hezké Vánoce plné pohody všem  :-)