Hezké bezúdržbové okno už není sen

Rozhodli jste se pořídit si nová okna a hledáte nějaká, která budou nejenom dobře vypadat, ale současně se o ně nebudete muset příliš starat?
 
Takovou ideální kombinaci splňují tzv. dřevohliníková okna.  Pod tímto označením se skrývá dřevěné eurookno, které je zvenku kryté hliníkem a v interiéru si drží přírodní vzhled a dokonalý detail dřevěného okna.  Hliníkový profil z vnější části zvyšuje jeho odolnost proti působení přírodních vlivů (slunce, déšť, vítr….) K oknu je připevněn systémem, který nenarušuje izolační vlastnosti celého okna, a současně je zajištěno i odvětrávání mezi dřevem a hliníkovým opláštěním.
 
Existuje několik typů hliníkového opláštění, které je vhodné pro klasické stavby, moderní i historické objekty. U firmy HON-okna dveře si můžete vybrat barevné odstíny, které budou korespondovat s omítkou, např. odstíny RAL, eloxovaný hliník, imitace dřeva nebo kladívkové odstíny, které vytváří specifickou dvoubarevnou strukturu. 
 
 
 
 
Standardnímu tvaru dřevěného okna se nejvíce blíží typ Classic. Navíc, při výběru vhodného odstínu toto okno vypadá z dálky spíš jako dřevěné než hliníkové. Používá se např. na oknech u dřevěných staveb (sruby, roubenky, apod.). 
 
 
 
 
Pro klasické stavby a domy s obloukovými okny či starší rekonstruované objekty s ozdobnou fasádou je vhodný typ Soft Line, který působí velmi měkce a elegantně, obzvlášť ve světlejších odstínech.
 
 
 

Dřevohliníková okna velmi dobře vyniknou na moderních stavbách, především typy Linear a Intergral. Tyto profily mají ostré linie a podtrhují ráz architektonicky zajímavých budov.
 
 
 
 
Bez zajímavosti není ani hodnota tepelné izolace dřevohliníkového okna, která se pohybuje od 0,67 do 0,77 u profilu IV 92 a pro profil IV 78 se standardním trojsklem je Uw = 0,85 W/m2K, tedy o něco lepší než u klasického dřevěného okna.   
 
 
 
 
Dřevohliníková okna sice nepatří k nejlevnějším, ale pro své vlastnosti – odolnost, dobrou izolaci, bezúdržbovost a pěkný vzhled si naši pozornost určitě zaslouží.
 

Více informací najdete na www.okna-dvere.cz