Vše pro krásu vaší zahrady najdete na veletrzích FOR GARDEN a FOR GREENERY

Přemýšlíte už teď v zimě, jak zkrášlit svou zahradu nebo uvažujete o novém zahradním nábytku? V tom případě byste neměli propásnout 6. ročník mezinárodního veletrhu zahrad FOR GARDEN, který proběhne v PVA EXPO PRAHA ve dnech 22. – 25. března 2012. Podruhé jej ve stejném termínu doplní specializovaný veletrh veřejné zeleně, vybavení měst a obcí FOR GREENERY.
 
 
 
Návštěvníci, kteří na letňanské výstaviště zavítají, se dozví, jak se vůbec tvoří projekt zahrady, dále zde mohou využít odborného poradenství firem a v neposlední řadě na veletrhu naleznou kontakty a inspiraci pro zútulnění a vybavení své zahrady. Zahrady se v posledních letech stávají především místem odpočinku a vizitkou svého majitele.
 
Proto i cílem veletrhu FOR GARDEN je představit návštěvníkům průřez všemi zahradními obory – od projektů, realizaci a údržbu zahrad, přes vybavení, zahradní nábytek, až po krby, osvětlení a dekorace. Na letošní veletrh je přihlášeno již více než sto firem. Za všechny lze jmenovat například společnost WERCO s nabídkou zahradní techniky nebo prodejce luxusního zahradního nábytku Spoint distribution. Oblast zahradního nábytku bude na veletrhu zastupovat Hartman Czech nebo Zahradní nábytek Kutná Hora.
 
Přihlášena je také společnost A-Pro, která patří k největším prodejcům značky Bosch a navíc kromě prodeje zajišťuje i servis výrobků, poradenství, prezentační akce a půjčovnu nářadí. Na expozici firmy Rösler Praha čekají na návštěvníky ukázky zahradního grilování. U firmy WoodFire zase budou moci zájemci ochutnat čerstvou pizzu upečenou v zahradních pecích na dřevěném uhlí.
 
Výstava EXTERIÉR Trendy i zajímavé přednášky
Už počtvrté se bude na mezinárodním veletrhu zahrad konat výběrová výstava a soutěž EXTERIÉR Trendy, která již tradičně nabídne zajímavou podívanou a inspiraci na úpravu zahrady. Soutěž bude opět rozdělena do dvou kategorií na profesionální a studentské práce.
 
FOR GARDEN doplní i celodenní konference Trendy při tvorbě zahrad V, která vzniká ve spolupráci se Svazem zakládání a údržby zeleně. Na účastníky konference čeká šest přednášek na téma Netradiční řešení travnatých ploch v zahradách nebo Zahrady 21. století a další. Pro všechny příznivce zahradní architektury vypsal organizátor veletrhu fotosoutěž o nejkrásnější fotografii na téma Zima 2011 – 2012, do které se mohou přihlásit amatérští fotografové na stránkách veletrhu. Tvůrci nejkrásnější kompozice v kategoriích veřejné prostory a zahrada budou vyhlášeni přímo na veletrhu, kde budou všechny zaslané snímky také vystaveny. Ceny do soutěže věnovala firma Garden Season.
 
 
 
FOR GREENERY
Také na 2. ročník veletrhu veřejné zeleně, vybavení měst a obcí je již přihlášeno mnoho významných vystavovatelů, mezi kterými nechybí například společnost ITTEC, zastupující sortiment profesionální techniky pro trávníky. Zajímavou expozici nabídne český výrobce venkovních, zahradních a velkých provedení společenských her STOA.
 
Chybět nebude ani JIVA Jirák nebo Floravil s.r.o. Po celou dobu konání veletrhu bude k vidění výstava Pražské památné stromy, která přibližuje mohutné velikány naší metropole. Výstava návštěvníkům prozradí, kde památné stromy hlavního města rostou a jak se k nim dostanete. Součástí odborného programu veletrhu FOR GREENERY bude konference nazvaná Kvalita veřejného prostoru, aneb když se dílo podaří. Její účastníci se mohou těšit na přednášky o zkušenostech s veřejným prostorem v Paříži, veřejným plánováním nebo na informace o projektu Město stromů a další zajímavosti.
 
 
 

Více informací o jednotlivých veletrzích najdete na stránkách www.for-garden.cz a www.forgreenery.cz.