Na veletrhu FOR FURNITURE proběhne přetřes otázek současného designu

Zajímáte se o bytový design či nábytek a přitom hledáte nové obchodní příležitosti? V tom případě byste neměli chybět na 2. ročníku mezinárodního veletrhu nábytku a bytového designu FOR FURNITURE, který se bude konat ve dnech 22. – 25. března 2012 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.
 
 
 
 
Tento jarní veletrh je na rozdíl od podzimní podobně zaměřené veletržní akce FOR INTERIOR výjimečný tím, že se zaměřuje na prezentaci současného designu, novinek a trendů v oblasti interiérů.
FOR FURNITURE  doplní i další čtyři souběžně probíhající veletržní akce – FOR HABITAT, FOR OFFICE, FOR GARDEN a FOR GREENERY.  Všech pět vzájemně propojených veletrhů přispívá k celkové úspěšnosti celé akce, neboť nabídnou návštěvníkům ucelenou přehlídku souvisejících oborů. Předešlého ročníku veletrhů se zúčastnilo celkem 535 vystavovatelů, kteří představili své expozice ve 4 halách na ploše 25 000m2. Celkem v březnu 2011 do PVA EXPO PRAHA zavítalo téměř 30 000 návštěvníků z řad zájemců o interiérový design, bydlení, kancelář a zahradu. Pořadatelé očekávají, že nadcházející ročník bude ještě větší a úspěšnější.
 
 
 
 
V roce 2012 totiž budou veletrhy rozšířeny do dalších dvou výstavních hal. O prestiži celé akce vypovídá i partnerství Asociace českých nábytkářů, která považuje tyto veletrhy za nejperspektivnější v rámci celé ČR. Veletrhy FOR FURNITURE, FOR HABITAT a FOR OFFICE jsou též podporovány jako jediné u nás Volným sdružením nábytkářů a Slovenským svazem zpracovatelů dřeva.
 
 
 
 
Pořádající veletržní správa ABF, a.s. si je vědoma toho, že pro vystavovatele jsou tyto veletrhy vhodným místem k prezentaci vlastních novinek pro rok 2012. Proto se také rozhodla v rámci veletrhu FOR FURNITURE představit na podporu prezentace novinek a tématu designu zcela nový projekt s názvem DESIGN SHAKER, kterému bude vyčleněna speciální hala. V ní budou mít možnost designéři a firmy splňující předem daná kritéria prezentovat své produkty.
 
Společnosti, které by rády v této hale vystavovaly, budou vybírány na základě posouzení organizátora, a to dle následujících požadavků: Novinka na trhu s kvalitním designem, Inovativní český výrobek, Český výrobce s tradičně kvalitním současným designem nebo Špičkový zahraniční současný design. Cílem této akce je rovněž rozpoutání debaty o současném designu. Ta by měla vyplynout na připravovaném diskusním setkání formou kulatých stolů na téma „Kam kráčí současný design?“, ke kterému budou přizváni nejvýznamnější čeští designéři a teoretici designu.
 
Pro vystavovatele všech pěti veletrhů je připraven slavnostní galavečer, který se bude konat v Interhotelu Ambassador a v jehož rámci budou vyhlášeni vítězové soutěže Nábytek roku 2012. Předány zde budou také ceny za nejlepší výrobek GRAND PRIX a za nejlepší expozici TOP EXPO. Více informací o jednotlivých veletrzích včetně přihlášek najdete na stránkách www.forfurniture, www.forhabitat.cz, www.for-office.cz , www.for-garden.cz, www.forgreenery.cz.