Dejte své zahradě zelenou, inspiraci najdete na veletrhu FOR GARDEN

I přestože zima dává o sobě teprve vědět a jaro se zdá být v nedohlednu, přípravy na březnový veletrh zahrad FOR GARDEN jsou v plném proudu. Již nyní je na 6. ročník tohoto mezinárodního veletrhu přihlášeno mnoho významných firem z oboru.
 
 
 
 
FOR GARDEN doplní navíc specializovaný veletrh veřejné zeleně, vybavení měst a obcí FOR GREENERY. Obě veletržní akce se budou konat v PVA EXPO PRAHA ve dnech 22. – 25. března 2012.
 
 
 
 
První novinkou, s níž veletrh FOR GARDEN vchází do nového ročníku, je obměna podtitulu. Po pěti letech konání a rozvíjení veletrhu se pořádající veletržní správa rozhodla k podtitulu veletrh zahrad přidat přívlastek mezinárodní. „FOR GARDEN si to jistě zaslouží, protože v roce 2011 se ho účastnilo rekordních osm států,“ říká manažerka veletrhu Bc. Jana Zahradníčková. Mezinárodní veletrh zahrad se orientuje na všechny zahradnické obory, což dokazuje i odborný doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na celodenní cyklus odborných přednášek s názvem Trendy při tvorbě zahrad V, na jehož organizaci se podílí Svaz zakládání a údržby zeleně.
 
 
Chybět nebude ani výběrová výstava a soutěž pro zahradní architekty a realizační firmy EXTERIÉR TRENDY. Podruhé se bude v rámci veletrhu konat i fotografická soutěž na téma Zima, do níž se mohou přihlásit již nyní všichni ti, kteří rádi fotografují. Pravidla soutěže, která je rozdělena do dvou kategorií na Veřejné prostory a Zahradu, najdou zájemci na internetových stránkách veletrhu. Vystavovatelům jsou na veletrhu určeny soutěže o nejlepší výrobek GRAND PRIX a nejzajímavější expozici TOP EXPO.
 
 

Pár měsíců před zahájením veletrhu je jisté, že další ročník úspěšně naváže na ten předchozí, který se setkal s velkým ohlasem z řad vystavovatelů i návštěvníků. Mimořádný zájem vystavovatelů o účast na této akci potvrzuje i fakt, že krátce po termínu první uzávěrky je zaplněno 1500 m2 výstavní plochy v Hale 1 a přihlášeno je již více než 50 vystavovatelů z České republiky, Německa, Slovenska, Rakouska i Polska. Zajímavé, tzv. zelené expozice, připravují členové Svazu zakládání a údržby zeleně, na jejichž výstavní ploše se budou prezentovat jak realizační firmy, zabývající se budováním jezírek a biobazénů, tak také zahradní architekti.
 
 
Z tradičních vystavovatelů z řad výrobců zahradního nábytku se v PVA EXPO PRAHA představí firmy Hartman Czech, HaK, fa KOPA nebo Zahradní nábytek s.r.o. Prostor na veletrhu budou mít také společnosti zabývající se závlahami (INET, Irimon,  Profigrass), zahradní technikou (BG Technik - HONDA, SOLO Praha, Husqvarna, BOELS ČR, WERCO, SOLO Praha) a doplňky (Fastrade, Intrea Piko).
 
 
Návštěvníky čeká na veletrhu rovněž celá řada atrakcí. Například dovozce zahradních grilů, firma Rösler Praha, chystá postavit na FOR GARDEN velkou ostrovní expozici, na níž budou probíhat ochutnávky spojené s gastronomickou show. Ta se bude konat pod vedením zkušeného kuchaře Ondřeje Slaniny, který je známý především z televizních pořadů o vaření. 

 FOR GARDEN doplní podruhé veletrh veřejné zeleně, vybavení měst a obcí FOR GREENERY, jehož první ročník přinesl zajímavé vystavovatele a projekty. Jednalo se o firmy nabízející služby v oblastech krajinářské tvorby, arboristiky, údržby a vybavení veřejných prostranství a dále ukázky z výstav Za stromy roku, Pražské památné stromy nebo Young Architect Award. Více informací o obou veletrzích najdete na stránkách www.for-garden.cz a www.forgreenery.cz.